Piątek, 13 września 2024

Płytki łazienkowe – jakie wybrać?

11 czerwca 2021

dobre płytki do łazienkiWybór płytek łazienkowych nie jest sprawą prostą, ponieważ każdy pragnie, aby jego łazienka prezentowała się nadzwyczaj pięknie, stylowo i elegancko. Remonty w łazience zdarzają się często, jednak rzadko dochodzi do definitywnej zmiany wszystkich produktów – właśnie dlatego, iż jest to inwestycja na lata, decyzja powinna być przemyślana. Najlepiej zdecydować się na stonowane kolory, które będą miłe dla oka i będą na nas działały w sposób uspokajający oraz relaksujący. Dobrze jest zainwestować w płytki o barwach natury – beżach, brązach, zieleniach i szarościach.

Płytki łazienkowe

Eksperymentować możemy zarówno z kolorem, jak i z deseniem, bądź też formą płytek. Jeśli zatem ktoś jest fanem tradycyjnych barw i marzy na przykład o białej glazurze, a jednak pragnie, by jego łazienka była wyjątkowa, może zdecydować się na płytki o niecodziennej formie – wąskie, o kształcie prostokątna. Szczególnie ładnie tego typu płytki prezentują się w łazienkach o małym metrażu. Ci, których cechuje ogromna fantazja i którzy nie znieśliby nudy w łazience, mogą zdecydować się także na dodatkowe urozmaicenie w postaci na przykład białych płytek w różnokolorowe dekoracje. Musimy być jednakże konsekwentni i wybrać jeden wzór, który stanie się motywem przewodnim łazienki. Zbyt duże skumulowanie szczegółów mogłoby wręcz popsuć efekt, zatem należy bardzo uważać. Później możemy korzystać z owego motywu dobierając resztę szczegółów – na przykład do wzoru koła dobrać lustro o takim kształcie. Plastik i szkło znakomicie pasują do takich nowoczesnych wnętrz i na pewno będą prezentowały się w nich wspaniale! Pamiętajmy również, że „tematyczna” łazienka otwiera przed nami nowe możliwości – jeśli zgadza się ogólny wzór, można pozwolić sobie na większą dowolność w sprawie faktur, materiałów i wielkości!

Płytki łazienkowe ratyfikowane

płytki łazienkowe ratyfikowaneCzym są płytki łazienkowe ratyfikowane? To płytki, które utrzymują założony przez producenta rozmiar z dokładnością do 0,2 mm, a kąty między kolejnymi bokami wynoszą dokładnie 90°. Ich krawędzie są ostre, w przeciwieństwie do zwykłych płytek, które posiadają je w formie bardziej zaokrąglonej. Dzięki temu lepiej do siebie przylegają i tworzą zwartą całość. Krawędzie płytek ratyfikowanych są mniej widoczne. Niestety, za jakość trzeba dodatkowo zapłacić. Z tego też powodu płytki ratyfikowane są nieznacznie droższe od zwykłych płytek – różnica wynosi od 10 do 30 zł za 1 m².