Piątek, 14 czerwca 2024

Czy zastosowanie czarnych ścian we wnętrzu to dobry pomysł?

13 stycznia 2023

Czerń to mocny kolor, który budzi negatywne skojarzenia. Choć mniej boimy się odważnych, wyrazistych kolorów na ścianach, to czy czerń, królowa elegancji, smutku i piękna, może odnaleźć się w naszych wnętrzach? Przy odrobinie odwagi i kilku dobrych zestawieniach można stworzyć nowy wymiar aranżacji. Co warto wiedzieć, aby pomóc czerni odnaleźć się w naszych wnętrzach i w naszym otoczeniu?

Różne odcienie

Czerń to kolor, który podobnie jak inne barwy może występować w wielu odcieniach i odmianach. Czarna ściana będzie miała inny efekt w zależności od tego, czy jest to farba matowa, błyszcząca czy satynowa. Błyszcząca ściana wizualnie powiększa i daje złudzenie mniejszej przestrzeni. Jeśli szukasz czarnych akcentów w małej przestrzeni, zdecyduj się na matową. Aby sprawdzić, czy to rozwiązanie jest korzystne dla Twojego wnętrza, możesz również zastąpić czerń innym odcieniem szarości.

Invado. Drzwi Destino Unico

Co zestawić z czernią?

Oczywiście w połączeniu z bielą. Możemy pomalować jedną ścianę na czarno, aby nadać wnętrzu nowy wygląd, jeśli mamy więcej bieli niż potrzebujemy.

Invado. Drzwi "Versano

Czerń to także dobry wybór do drewna. Będzie świetnie wyglądać w pobliżu drzwi, mebli i dodatków w kolorach drewna. Dzięki temu pięknie ociepli chłód drewna poprzez kontrast. Ze względu na stworzony kontrast, czerń wydobywa z drewna to, co najlepsze i pozwala mu błyszczeć w całej okazałości.

Invado. Drzwi Aversa

Czerń w twojej kuchni?

Wydaje się, że kuchnia nie jest najlepszym miejscem do malowania na czarno. Wynika to z osadzania się tłuszczu i innych widocznych pozostałości. Jednak dzięki farbom zmywalnym możemy pozwolić sobie na pomalowanie ścian.

Invado. Uszkodzone drzwi

Kuchnia będzie centralnym punktem we wnętrzu, jeśli zostanie dobrze zagospodarowana czarno-białymi szafkami kuchennymi i elementami w kolorze drewna.

Nie bójmy się próbować nowych rzeczy. Eksperymentujmy z kolorami w naszych przestrzeniach. Zobaczmy co nam się podoba, a co nie, co nam najbardziej odpowiada, a co nie. Zobaczmy, jak to będzie wyglądało. Ściany to ściany. Zawsze można je pomalować!

Image
Porady

A co z tapetą?

12 kwietnia 2023