Wtorek, 5 grudnia 2023

Jak urządzić nowoczesną łazienkę

27 maja 2021

Łazienka to najbardziej intymne miejsce w przestrzeni mieszkania. Warto więc urządzić ją w taki sposób, aby przebywanie w niej było dla nas przyjemnością. Jednym z głównych elementów wystroju wnętrza łazienki są płytki ceramiczne i dekory. Dzięki nim możemy stworzyć nowoczesny i przyjemny klimat tego miejsca.

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Do trendów aranżacyjnych należy dodać również monochromatyczność kolorów,  inspiracja geometrycznymi kształtami oraz wzornictwo inspirowane naturą. Naturalne materiały wykończenia wnętrz nadają wnętrzu niepowtarzalny i elegancki charakter. Kolejnym elementem nowoczesnego wystroju są kafle, których wzornictwo jest inspirowane naturą. Wśród płytek ceramicznych, które są dostępne na rynku odnajdziemy delikatne i subtelne ispiracje florystyczne i kolorowe wzornictwo kwiatowe. Z natury zaczerpniete są również płytki przypominające oszlifowany naturalny kamień. Wykorzystując je możemy osiągnąć minimalistyczny i surowy wygląd pomieszczenia. Dzięki tak bardzo zróżnicowanej ofercie każdy może odnależć coś dla siebie i zaprojektować łazienkę indywidualnie do swoich potrzeb i upodobań.

Minimalizm jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Wbrew pozorom weliminowanie zbędnych elementów wyposażenia nie wpływa negatywnie na atmosferę łazienki. Wystarczy do stonowanej kolorystyki i surowej stylistyki dodać drewniane lub inne naturalne elementy wykończeniowe. Łazienkę w razie potrzeby można również ocieplić odpowiednim oświetleniem.
Na zdjęciach kolekcje PARADYŻ Explorer i PARADYŻ Nirrad/Niro, które idealnie wpisują się w nowoczesny styl aranżacji łazienki.