Niedziela, 14 kwietnia 2024

A co z tapetą?

12 kwietnia 2023

Tapety to szybki i niedrogi sposób na ożywienie wnętrz.
Zapraszamy do zapoznania się z tapetami. Ta tapeta może być rozwiązaniem dla Ciebie.

Tapeta, zamiast farby

Tapety są w tym kraju obecne od wielu lat. Być może przypominasz sobie tapety z czasów PRL-u, które były powszechne w mieszkaniach budowanych w tym czasie i kojarzysz je z wyblakłymi kolorami lub przeciętnymi wzorami. Warto jednak zapoznać się z obecnymi opcjami. Różnica jest diametralna!
Tapety służą do przyklejania na całe ściany we wszystkich pomieszczeniach w domu, z wyjątkiem tych o dużej wilgotności. Istnieją tapety gładkie oraz takie, które naśladują fakturę tynku, tkaniny lub drewna. Często pokryte są wzorami o różnej gęstości i nadrukach.
Sprzedawane są w rolkach i przyklejane do ściany za pomocą specjalnego kleju.

To wszystko czy część?

Czy tapetę należy stosować w miejsce farby?
Wszystko zależy .... od Ciebie.
Twoich preferencji, potrzeb wnętrzarskich i możliwości.
Możesz tapetować wszystkie ściany w pomieszczeniu, pod warunkiem, że będzie ono subtelne i niezbyt duże.
Pamiętajmy też, że zbyt wiele jaskrawych kolorów i wzorów może być męczące i nie powinniśmy zbyt długo przebywać w takich środowiskach.

Można również tapetować jedną ścianę pomieszczenia. Dzięki temu będzie ona stanowiła charakterystyczny element wnętrza. Reszta ścian może być pomalowana farbą.

A co z fototapetą?

Jaka jest różnica między tapetą a fototapetą? Fototapetę można określić jako zdjęcie lub fotografię, która jest wielokrotnie powiększana i naklejana na ścianę.
Nie umieszczamy fototapety na każdej ścianie pomieszczenia. Zamiast tego decydujemy się na umieszczenie jej na jednej ścianie lub jej fragmencie. Wtedy po prostu naklejamy na ścianę zdjęcie lub obraz, który nam się podoba.

Fototapeta może być spersonalizowana na wiele sposobów. Możemy powiększyć dowolne osobiste zdjęcie na odpowiednim materiale i przykleić je do ściany. Warto przyjrzeć się firmom, które zajmują się przerabianiem zdjęć i grafik na fototapety. Nasza ściana będzie wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, przedstawiająca nasze ulubione miasto, strumyk szemrzący podczas wycieczki w Tatry, czy uśmiechniętą twarz naszego dziecka.