Niedziela, 14 kwietnia 2024

Jak wyczyścić białe drzwi wewnętrzne

2 kwietnia 2023

Zbliżamy się do okresu wzmożonych domowych porządków. Polecamy więc, jak wyczyścić białe drzwi wewnętrzne, aby nie tylko dobrze wyglądały podczas świąt, ale także wywoływały uśmiech na naszej twarzy.

Od czego zacząć?

Odkurzanie to nic trudnego! To nie jest żart. Odkurzacz z wąską końcówką i szczotką może być świetnym pomocnikiem, jeśli chodzi o czyszczenie naszych drzwi wewnętrznych. Pomoże nam on usunąć kurz ze skrzydeł, szczególnie przy górnej krawędzi, gdzie nasze oczy nie mogą dotrzeć. Z kurzem na zawiasach również można sobie poradzić za pomocą odkurzacza. Jest on szczególnie przydatny w przypadku drzwi przylgowych, ponieważ kurz uwielbia gromadzić się we wnęce.

Czyścimy zawiasy

Drzwi wewnętrzne to coś więcej niż skrzydło. To także zawiasy, o których często zapominamy. Warto zwrócić na nie uwagę, aby nie skrzypiały, nie otwierały się nierówno i aby nie gromadził się na nich codziennie brud. Wystarczy, że nasze drzwi umyjemy lekkim detergentem i wilgotną szmatką. Dzięki temu odzyskają one swój blask.

Skrzydła w kolorze białym

Po wykonaniu zawiasów przyszedł czas na dodanie skrzydeł. Jak należy o nie dbać? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Codzienne zabrudzenia na naszych drzwiach wewnętrznych możemy wyczyścić miękką szmatką, ciepłą wodą i delikatnym detergentem. Pamiętajmy, aby używać łagodnych detergentów, a nie silnych środków, zwłaszcza tych na bazie alkoholu. Mogą one trwale uszkodzić powierzchnię skrzydła, odbarwić je lub spowodować przebarwienia. Dobrym pomysłem jest, aby drzwi po delikatnym, mokrym myciu osuszyć miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym. Pozwoli to uniknąć ewentualnych smug.

Co z przeszkleniami?

Musimy odpowiednio zadbać o wszelkie drzwi wewnętrzne, które posiadają przeszklenia. Szyby czyścimy płynem do mycia szyb lub wodą z octem. Należy uważać, aby płyn nie dostał się do ramy i nie uszkodził skrzydła. Używamy niewielkiej ilości i szybko rozprowadzamy go na szybie. Ewentualne ślady można wytrzeć papierowym ręcznikiem.

Możliwe jest umycie naszych białych drzwi delikatną wodą z mydłem. Ważne jest, aby regularnie myć skrzydła, dzięki czemu będą one długo służyły.Image
Porady

A co z tapetą?

12 kwietnia 2023