Niedziela, 14 kwietnia 2024

Wolisz ciemne czy jasne drzwi?

7 grudnia 2022

Czy wolisz ciemne czy jasne? Okleinę w kolorze drewna? Gładkie czy z widocznym usłojeniem pod palcami? Możesz też zdecydować się na jednokolorowe malowanie drzwi. Dostępnych jest wiele opcji, więc wybór odpowiedniego koloru nie jest trudny. Zanim zaczniesz przyglądać się kolorom oklein, zastanów się nad stylem swojego domu i odpowiedz sobie na pytanie "Jakie wnętrze najbardziej Ci się podoba?".


Możesz zobaczyć różnicę w kolorze, patrząc na ten sam model drzwi z różnymi okleinami. Czasami trudno uwierzyć, że przed Tobą znajduje się wciąż to samo skrzydło. Aby nie popełnić błędu aranżacyjnego, warto poznać kilka zasad.

Tak

Zgodnie z pierwszym, jaśniejsze drzwi lepiej sprawdzą się w małych wnętrzach. Białe drzwi dostępne są również w okleinie cedr forte i coimbra oraz dąb zimowy, dąb wiosenny i coimbra. Jeśli pomieszczenie jest nasycone kolorami, dobrym wyborem mogą być drzwi jasne. Drzwi mogą być wykorzystane jako akcent, który stworzy atmosferę harmonii i spójności.

Invado. Drzwi wewnętrzne "Corato

Ciemne drzwi

Drzwi w ciemnych kolorach są najlepsze do rozjaśniania wnętrz. Ciemne drzwi fornirowane to efektowny akcent aranżacyjny, który rzuca się w oczy, zwłaszcza gdy wnętrze jest urządzone w jasnych kolorach. Ciemne drzwi dodają wnętrzom powagi. Dlatego dobrze nadają się do projektów w stylu kolonialnym lub biurowym. Wykorzystajmy ciemne drzwi do stworzenia nowoczesnego wnętrza. Możemy je również wykorzystać w połączeniu z pastelami lub bielą.

Drzwi wewnętrzne Virgo w wersji przesuwnej

Wszystko, na co masz ochotę

Spodoba Ci się możliwość zmiany koloru Twoich drzwi. Połączenie Norma Decor i niewidocznej ościeżnicy Sara Pro to świetny pomysł na nowoczesne wnętrze, które pozwala na wiele metamorfoz. Drzwi można łatwo pomalować - są gładkie, więc nie jest to trudne. Możesz pomalować je na ten sam kolor co ściana, aby stworzyć jednolitą płaszczyznę, lub wykorzystać zasadę kontrastu.

Ościeżnica Norma Decor i niewidoczna ościeżnica Sara Pro

Zobacz pełną kolekcję drzwi wewnętrznych