Piątek, 14 czerwca 2024

Płytki w łazience

14 czerwca 2021

jak dobrać płytki do łazienkiWybór płytek łazienkowych w żadnym wypadku nie powinien być uważany za decyzję, którą można podejmować niejako przez przypadek, nie powinniśmy zapominać bowiem o tym, że to właśnie one nadają ton temu pomieszczeniu. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób urządzi łazienkę nie powinniśmy zapominać o tym, że płytki nie powinny być dopasowywane wyłącznie do jej wielkości, nie bez znaczenia jest bowiem również rodzaj wybranych przez nas mebli łazienkowych, a także sam styl wnętrza, w którym umieścimy płytki. Jeśli więc zależy nam na łazience nie tylko przytulnej, ale także klasycznej, powinniśmy zdecydować się na glazurę i terakotę w stonowanych wzorach oraz barwach.

Nie każdy musi jednak uważać, że drewno w łazience jest najlepszym rozwiązaniem, nic więc nie stoi na przeszkodzie temu, aby wybrać płytki wykonane z innych materiałów, które jednak naśladują wzór usłojenia charakterystyczny dla egzotycznych gatunków drewna. Osoby, które chcą, aby w ich łazienkach dominowała tradycyjna, biała glazura, również nie muszą obawiać się o to, że pomieszczenie to nie będzie miało swojego indywidualnego charakteru. W takim przypadku znakomitym rozwiązaniem wydaje się stawianie na niecodzienną formę, co jest znakomitym pomysłem zwłaszcza, jeśli dla łazienki charakterystyczny jest mały metraż. Płytki takie prezentują się znakomicie już choćby w połączeniu z dużym lustrem, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem, które optycznie jest w stanie powiększyć pomieszczenie.

płytki do łazienkiSzukając oryginalnych rozwiązań można pomyśleć również o zestawieniu kontrastowym zakładającym połączenie białych płytek oraz kolorowych dodatków. W takim wypadku dodatkowym elementem ozdobnym mogą być rozwiązania wykonane z materiałów takich, jak choćby plastik oraz szkło. Ciekawym rozwiązaniem jest też decyzja o tym, aby łazienka została zaaranżowana „tematycznie”, choć osoby decydujące się na taki krok muszą pamiętać o tym, że duże znaczenie ma w takim przypadku konsekwencja. Poszukując oryginalnych rozwiązań warto zainteresować się między innymi płytkami łazienkowymi rektyfikowanymi, a więc takimi, których krawędzie nie są zaokrąglone, jak ma to miejsce w przypadku zwykłych płytek, ale ostre, co daje szereg nowych możliwości.