Piątek, 14 czerwca 2024

10 błędów, których należy unikać podczas ekologicznej renowacji

30 marca 2021

Zebrałem niektóre częste problemy, które renowatorzy spotkać na zielonych projektów, więc można uniknąć ich.

1. Nieudane planowanie

Ten błąd, oczywiście, odnosi się do wszystkich projektów - można go podsumować jako pięć Ps: właściwe planowanie zapobiega słabe wyniki. W odniesieniu do remontów ekologicznych, pierwszym krokiem jest zrobić kilka twardych myślenia o tym, co to jest rzeczywiście starasz się osiągnąć.

Często to ujawnia, że nieświadomie podjęte na pokładzie czyjejś agendy, bez właściwego rozważenia elementów, które mają znaczenie dla Ciebie.

Wyznacz więc sobie jakieś cele. Na przykład, czy chodzi Ci tylko o zmniejszenie emisji CO2? Czy skupiasz się na wpływie materiałów budowlanych na środowisko? Czy Twoim głównym priorytetem jest ograniczenie zużycia plastiku?

Poświęcenie czasu w fazie planowania oznacza poznanie budynku, zaprojektowanie proponowanych zmian i zastanowienie się nad powiązaniami pomiędzy tkanką budowlaną a systemami.
Ważne są również harmonogramy i budżety.

Nie ma nic tak nieprzyjaznego dla środowiska jak wykonywanie pracy dwa razy lub remontowanie czegoś, co później się wyburza. Nie jest też dobrze, gdy w połowie prac okazuje się, że nie ma pieniędzy na ich dokończenie.

Wreszcie, po określeniu swoich celów i zdecydował się na najlepszy dla Ciebie sposób działania, zrobić swoje badania. Dowiedz się o produktach i ich szerszym wpływie na środowisko, cyklach konserwacji i sieci instalatorów.

remont malowanie

2. Renowacja przed naprawą

Jest to prosty krok, który często jest ignorowany. Solidny dach i fundamenty to pierwsze rzeczy, które należy uporządkować. Mokra tkanka budowlana musi mieć czas na wyschnięcie, zanim zostaną zamontowane inne elementy, takie jak izolacja.

Przy okazji daje to czas do namysłu. Należy rozwiązać wszelkie problemy związane z poziomem gruntu na zewnątrz i upewnić się, że otwory wentylacyjne pod podłogą są czyste i drożne. Sprawdź również, czy odpływy i kanalizacja deszczowa działają prawidłowo. Budynek, który działa tak, jak został zaprojektowany, będzie bardziej wydajny niż taki, w którym występują usterki.

3. Zapominanie o sprawdzeniu wentylacji

Izolacja i uszczelnianie przeciągów są ogromną częścią renowacji ekologicznej, ponieważ zmniejszają zużycie energii. Jednakże, one również zmniejszyć wyciek powietrza, czasami nazywany "niekontrolowanej wentylacji". Regulowana czy nie, to świeży dopływ powietrza, który utrzymuje wiele budynków w ruchu - naturalne przecieki pomagają im wyschnąć, gdy wystąpią nieuniknione usterki.

Co ważniejsze, wszyscy potrzebujemy świeżego powietrza do oddychania, a hermetycznie zamknięty budynek nie jest zdrowy. Niska jakość powietrza w pomieszczeniach została niedawno określona przez Royal College of Physicians jako główne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, zwłaszcza, że nowoczesne środowisko życia wprowadziło koktajl substancji chemicznych, takich jak środki czyszczące i opóźniacze ognia.

Część F przepisów budowlanych dotycząca zapewnienia świeżego powietrza jest rzadko egzekwowana, więc to od nas zależy, jak będziemy się chronić. Sypialnie są szczególnie niebezpiecznymi miejscami, ponieważ nie mają wentylacji przelotowej ani specjalnie skonstruowanych wentylatorów, tak jak kuchnie i łazienki. Dodatkowo, dopasowane dywany zasłaniają szczelinę wentylacyjną u podstawy drzwi.

Brak wentylacji może również ujawnić mostki termiczne - luki w Twojej strategii izolacji. To może sprawić, że okap i listwy przypodłogowe będą podatne na kondensację i pleśń.