Niedziela, 14 kwietnia 2024

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

12 maja 2021

Naturalna paleta barw ziemi i kamieni wprowadza do wnętrza spokój i harmonię. Chce się w nim przebywać, odpoczywać, ponieważ nie narzucające się kolory nie męczą oczu i działają kojąco na system nerwowy. Stonowane barwy we wnętrzu dodają mu uroku, elegancji i ciepła. Ponadto dzięki zastosowaniu spokojnych barw, możemy zmienić wystrój wnętrza poprzez  zastosowanie innych detali w nowych kolorach.  Wykorzystanie naturalnych barw w aranżacji jest dobrym pomysłem, ponieważ taka stylizacja nie wychodzi z mody i można stworzyć przytulne, sprzyjające odpoczynkowi miejsce w domu.  Jeśli używamy do tego celu płytek gresowych wówczas uniwersalność nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ płytek ceramicznych nie wymieniamy często.  Poza tym płytki gresowe najczęściej są wykorzystywane do oklejania podłóg. Podłoga jak wiadomo stanowi podstawę dla dalszej aranżacji mieszkania. Stanowi niejako bazę, na której podstawie dobieramy pozostałe elementy wystroju. Warto więc zdecydować się na uniwerslany i stonowany kolor, do którego możemy dopasować różne dodatki. Firma CERAMIKA GRES oferuje uniwersalne kolekcje płytek gresowych, które posiadają właściwości mrozoodporne i dzięki temu można je wykorzystać wewnątrz i na zewnątrz. Użycie płytek gresowych  w natutalnej stylistyce do wykończenia tarasu lub balkonu, sprawi że bądą się one wtapiać w zieleń ogrodu. Warto przypomnieć również o parametrach użytkowych płytek gresowych, które posiadają dużą odporność na ścieranie i dzięki temu mogą  być zastosowane w miejscach, w których często przebywamy. Są zdecydowanie lepsze od tradycyjnej terakoty.

Kolekcje gresu proponowane przez firmę CERAMIKA GRES to:

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.ALPINO składająca się z plytek gresowych mrozoodpornych w trzech kolorach: krem, beż i brąz. Dostępna w jednym wymiarze. Powierzchnia ich jest matowa co nadaje jej naturalnej surowości Uzupełniona listwami ozdobnymi oraz stopnicami. Dzięki nim możemy również układać je na schodach.

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 

 

 

CAMPANA to paleta pięciu naturalnych kolorów (beż, brąz, ciemny szary, jasny szary i krem), płytki dostępne są w jednym wymiarze, a powierzchnia ich wykończona jest w sposób, który nazywa się natura (mat). Dopełnieniem kolekcji jest listwa ozdobna wraz z narożnikiem

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 

 

EPOCA to linia płytek gresowych dostępnych w kolorze kremowym, brązowym, karmelowym i beżowym. Błyszcząca powierzchnia wykończenia doskonale współgra z dekoracyjnymi elementami kolekcji tj. z cokołmi w kolorach płytek bazowych oraz z listwą ozdobną wraz z narożnikiem.

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 

 

 

MISSON to linia produkowana w dwóch formach wykończenia powierzchni tj. lappato (półpoler) i natura (mat). Obie wersje kafli są szkliwione oraz dostępne w dwóch formatach. Płytki produkowane są w kolorze kremowym, szarym, czarnym i beżowym.

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 

VERSO składa się z płytek gresowych o wymiarch 40x40, cokołów, stopnic oraz listwy dekoracyjnej. Płytki gresowe, cokoły i stopnice dostępne są w kolorze kremowym, beżowym i brązowym. Rysunek na powierzcni płytki przypomina naturalny kamień. Gres z tej linii posiada właściwości mrozoodporne, a powierznia jego jest matowa.

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 


Kolorystyka kolekcji VULCAN zainspirowana została barwami magmy i lawy wulkanicznej. Znajdziemy tutaj odcienie beżu brązu, kremu i szarości.Struktura powierzni na płytce nie jest monochromatyczna. Odnajdziemy na niej więcej niż jeden kolor. Kafle dostępne są w jednym formacie, a powierzchnia wykończenia jest matowa. Płytki bazowe uzupełniają listwy, narożniki, mozaiki oraz cokoły.

Naturalne barwy w mieszkaniu. Wykorzystanie płytek gresowych.

 

 

 
XENON występuje również w postaci natura (mat) lub lappato (półpoler). Składa się z płytek w kolorze beżu, brązu i kremu. Dostępna w dwóch wymiarach i uzupełniona mozaikami oraz listwą ozdobną wraz z narożnikiem.