Wtorek, 5 grudnia 2023

Jak wybrać odpowiednie panele do salonu?

4 czerwca 2021

Moda na podłogi drewniane nie ustaje. Ciągle w cenie są panele, które nie tylko cieszą oko ze względu na walory estetyczne, ale i dzięki swoim właściwościom, dzięki którym ich wytrzymałość i trwałość są doceniane przez duże rzesze ludzi.
By jednak osiągnąć pełnię szczęścia, potrzebne jest odpowiednie dobranie paneli do każdego pomieszczenia. My zastanowimy się dziś nad tym, jak wybrać najodpowiedniejsze panele do salonu.

Charakterystyka

Jeśli wybieracie panele, jedną z kluczowych spraw jest ich ścieralność. Zapewne zwróciliście uwagę, że panele posiadają różne typy ścieralności, od której zależy trwałość naszej podłogi.
Im bardziej podłoga narażona jest na eksploatację, tym klasa ścieralności powinna być wyższa. W przypadku salonu, wystarczające będą panele o klasie ścieralności AC2.
Warto zastanowić się też nad zakupem paneli antystatycznych. Choć nie są to może panele niezbędne do życia, jednak zdecydowanie wpływają na jego komfort.

Aranżacja wnętrza

Pamiętajcie, że dobór cech paneli, to zaledwie początek. Drugą, równie istotną kwestią jest odpowiednia aranżacja pokoju. Zawsze dopasowujcie podłogę do reszty otoczenia, nigdy odwrotnie. Panele, to element, który doskonale podkreśla charakter salonu, tworząc ciekawe zestawienia z resztą pomieszczenia i jego wystroju. 
Warto kupić panele podłogowe Balterio w kolorze kontrastującym z tapetą, czy meblami, jeśli jednak preferujecie wystrój klasyczny, nie zaś nowoczesny, postawcie na spokojne, współgrające ze sobą tonacje. 
Jakiegokolwiek dokonacie wyboru, panele to trwały i bardzo lubiany element wystroju, który świetnie sprawdza się w salonie.