Wtorek, 28 maja 2024

Zalety kabin prysznicowych i brodzików

25 czerwca 2021

zalety kabin prysznicowychWiele osób projektując lub remontując łazienkę zastanawia się nad wyborem pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie jednego i drugiego ze względu na niewielkie gabaryty łazienki. W takim przypadku warto zastanowić się nad kabiną prysznicową z brodzikiem. Na rynku dostępne są brodziki i kabiny o wielu kształtach i wymiarach dzięki czemu mamy możliwość dopasowania ich do naszej łazienki i co najważniejsze do naszych potrzeb.

Zaletą kabiny prysznicowej jest mniejsze zużycie wody co przekłada się na mniejsze rachunki za wodę. Mniejsze zużycie wody to również dbałość o środowisko. Ponadto kąpiel w brodziku skraca czas jaki na nią przeznaczamy, co jest ważne przy szybkim i aktywnym trybie życia. Poranny prysznic orzeźwia, poprawia odporność, hartuje, przywraca odpowiednie krążenie dzięki wodnemu hydromasażowi naczyń krwionośnych. Kąpiele zdrowotne są zalecane w każdym wieku, a brodzik można indywidualne dopasować do potrzeb. Istnieją brodziki z sedziskiem lub z płytką ścianką, dzięki której nie ma potrzeby pokonywania wysokiego stopnia. Tak zaprojektowane kabiny ułatwiają użytkowanie osobom starszym i mającym trudności z poruszaniem się. Poza tym do  płytkiej kabiny bez siedziska można wstawić krzesło i umyć się na siedząco. Głębokie brodziki z przelewem wannowym są bezpieczne ponieważ zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się, Ponadto można w nich kąpać małe dzieci nalewając do nich wody jak do małej wanny. W innych przypadkach można wybierać dowolnie w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Wśród producentów nowoczesnych i praktycznych kabin prysznicowych jest firma NEW TRENDY. W ich ofercie znajdziemy kabiny kwadratowe, prostokątne, półokrągłe, astmetryczne, przyścienne, pięciokątne i typu Walk In. Szkło kabin w wybranych modelach prysznicowych zostało pokryte powłoką, która chroni przed zabrudzeniami powstającymi w wyniku osadzania się kamienia z wody i pozostałościami po kosmetykach. Podczas użytkowania kabin pojawiają się typowe problemy, którym NEW Trendy stara się sprostać dzięki nowym  rozwiązaniom technologicznym. Jednym z nich jest nowa konstrukcja drzwi przesuwnych kabin prysznicowych zapobiegająca ich uszkodzeniu. W kabinach z drzwiami uchylnymi stosuje się specjalne zawiasy, które unoszą lekko drzwi podczas otwierania. Zabezpiecza to  przed niszczneniem się dolnej uszczelki  oraz w konsekwencji przed przeciekaniem. Kabiny prysznicowe NEW TRENDY poza wysoką jakością i dbalością o szczegóły wykonania, odpowiadają najnowszym trendom we wzornictwie. Dzięki szerokiemu wyborowi kształtów pozwalają w efektywny sposób wykorzystać przestrzeń w łazience. Są to produkty dobrej jakości, które wyglądają stylowo i dyskretnie.
zalety kabin prysznicowych