Piątek, 14 czerwca 2024

Przewodnik układania: Trzy sposoby na zaprojektowanie pokoju dziennego 3x3

7 lipca 2021

W naszej serii przewodników po aranżacji znajdziesz rozwiązania dla pomieszczeń o różnych kształtach i rozmiarach. Pokazujemy różne sposoby na rozplanowanie przestrzeni - ponieważ jesteśmy wielkimi zwolennikami pracy z tym, co masz! Dziś zajmiemy się układami salonu 3x3.

Przestrzeń: Pokój dzienny 3x3

Wyzwanie: Ten mały salon ma ograniczenia związane z wejściem i drzwiami do innego pokoju, co ogranicza możliwość ustawienia mebli.

Jest to często spotykany pokój dzienny w mniejszych domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Ale fakt, że ono zawiera okno, wejście i drzwi w inny pokój może robić lądowaniu na żywych pokojach układach więcej wyzwania. Plus, układ ty wybierasz zależy na jak ty chcesz używać ten przestrzeń.

Czytaj dalej, aby poznać trzy różne sposoby podejścia do tego układu salonu 3x3 - wraz z kilkoma wskazówkami dotyczącymi małego salonu - które pomogą Ci zbadać możliwości w Twoim własnym domu! Bonus: pomimo małej powierzchni, każdy z tych trzech pomysłów na pokój dzienny zawiera wszystkie istotne elementy w naszej liście kontrolnej mebli do salonu.

Pomysł na układ #1: Pokój dzienny 3x3 z domowym biurem

Tylko ponieważ ty masz małego żywego pokój no znaczy ty no możesz robić mię pracować dla wielorakich purposes. W ten żywym pokoju meble układzie, my no tylko zawierał siedzenie teren z sofą i krzesłem akcentu, ale my także robił miejsce dla małego biurka dla someone który musi pracować od domu ale no ma oddzielnego domowego biuro.

Wstaw małe biurko, aby stworzyć miejsce do pracy w domu. Aby wykorzystać niewielką przestrzeń między wejściem a przedpokojem, wybraliśmy biurko, które idealnie pasuje do tej ściany. Nie jest to duża przestrzeń robocza, ale biurko jest wystarczająco duże, aby pomieścić laptopa i posiada wewnętrzną szufladę do przechowywania.

Pływające półki nad biurkiem zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, nie zajmując przy tym miejsca na podłodze. A połączenie biurka z przezroczystym, akrylowym krzesłem pomaga zmniejszyć wizualny bałagan w tej małej przestrzeni.

pokój dzienny

Zastosuj kilka ukrytych schowków. Ponieważ ten układ salonu nie pozostawia miejsca na żadne meble do przechowywania, zdecydowaliśmy się na stolik kawowy, który oferuje trochę ukrytego przechowywania wewnątrz - ulubiony hack do przechowywania w małej przestrzeni, który znajduje się na szczycie naszej listy kontrolnej mebli do małego mieszkania. Jest on również okrągły, co ułatwia chodzenie wokół niego poprzez wyeliminowanie ostrych narożników.

Zmniejsz bałagan (ale nie styl!), utrzymując wystrój do swoich ścian. Jeśli chodzi o wystrój, akcenty są głównie na ścianach, tak aby nie zagracać kilku powierzchni w tym salonie.

  • Lustro podłogowe pomaga odbijać światło wokół małej przestrzeni, dając jej poczucie otwartości i zwiewności.
  • Wysoka lampa podłogowa oświetla światło w górę, pomagając jeszcze bardziej otworzyć pokój. Sztuka ścienna, jak również wzorzysty dywan dodają przestrzeni stylowego, szykownego punktu widzenia.
  • Włączyliśmy również wiszącą roślinę, aby wnieść trochę tekstury i zieleni do przestrzeni.

Pomysł na aranżację #2: Salon z telewizorem

Ten układ salonu jest skupiony na oglądaniu telewizji, czytaniu i po prostu leżakowaniu i relaksie. Sofa segmentowa dodaje wygodne miejsce do leżakowania i jest skierowana w stronę telewizora, co jest idealne na wieczory filmowe. Ale jest tu również dużo miejsca na przechowywanie, organizację i inne czynności.

Wybierz artystycznie umieszczoną sofę segmentową dla optymalnego wypoczynku. Kanapa ma mniejszą powierzchnię niż niektóre, a dzięki temu, że jest umieszczona w rogu, nie zajmuje tyle miejsca w pokoju. Ale nadal jest wystarczająco duży dla kilku osób, aby położyć się na nim podczas oglądania filmu.

Aby zmaksymalizować przestrzeń, zastosuj dużo miejsca do przechowywania. Stojak na media jest stylowy, a jednocześnie zapewnia dużo ukrytego miejsca do przechowywania. A regał montowany na ścianie zajmuje mniej miejsca na podłodze i zapewnia otwarte przechowywanie, wykorzystując jednocześnie pionową przestrzeń w pokoju. (Bez względu na pokój, regały montowane na ścianie należą do naszych ulubionych hacków dla małej przestrzeni, ponieważ oferują przechowywanie, zajmując jednocześnie minimalną przestrzeń na podłodze)!

Daj sobie elastyczność, aby ogarnąć wielofunkcyjną przestrzeń. Otwarty stolik kawowy z rattanu jest przewiewny, dzięki czemu przestrzeń pozostaje wizualnie otwarta. Jest również bardzo lekki i łatwy do przenoszenia. Uwielbiamy ten pomysł na pokój dzienny, ponieważ pozwala on na przesunięcie stolika kawowego na czas domowych treningów, niezależnie od tego, czy są to treningi samodzielne, czy zajęcia grupowe, które oglądasz na ekranie telewizora!

Pomysł na układ nr 3: Salon konwersacyjny

Ten żywego pokoju układ jest nastawiony dla bawić się, rozmowy, i lounging. Z wieloma opcjami siedzenia i trochę więcej przestrzenią rozprzestrzeniać out, ten układ jest perfect dla gry wieczorów, szczęśliwych godzin, i długich rozmów.

Stwórz układ sprzyjający rozmowom. Głęboka sofa pomieści kilka osób, a fotel wypoczynkowy ustawiony naprzeciwko niej pozwoli na swobodną konwersację. Obok sofy umieściliśmy dodatkową otomanę, która w zależności od potrzeb może służyć jako stolik boczny lub prowizoryczne dodatkowe miejsce do siedzenia.

Wykorzystaj przestrzeń w pionie. Regał ścienny to idealny sposób na wykorzystanie przestrzeni ścian i wysokości sufitu w tym salonie. Stylizowaliśmy go na dekoracje i książki, ale także na mini barek umieszczony na kilku półkach, który jest idealny do organizowania przyjęć.

Niech energia płynie. Podłużny stolik kawowy zapewnia wystarczającą powierzchnię na przekąski i napoje, nie będąc przy tym nieporęcznym ani nie ograniczając przestrzeni do chodzenia i przepływu w całym pokoju.