Niedziela, 14 kwietnia 2024

Co to jest deszczownica i czy warto ją mieć

27 maja 2021

Deszczownica to rodzaj baterii prysznicowej montowanej na stałe w ścianie lub pod sufitem. Od tradycyjnej słuchawki prysznicowej różni się przede wszystkim wielkością i rodzajem strumienia. Warto zainstalować w łazience deszczownicę ze względu na przyjemne doznania podczas kąpieli. Kolejną róznicą między deszczownicą, a tradycyjną słuchawką jest większe zużycie wody przez deszczownicę. Mimo większych kosztów warto mieć takie wyposażenie w łazience. Każdy z nas potrzebuje chwili relaksu pod prysznicem rano lub wieczorem i w takiej sytuacji świetnie sprawdzi się deszczownica . Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie deszczownicy z tradycyjną słuchawką ponieważ zmniejszy to zużycie wody. Poza tym nie zawsze możemy pozwolić sobie  na zmoczenie włosów podczas kąpieli, w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zwykły prysznic. Tak więc zestaw prysznicowy połączony z deszczownicą jest najlepszym kompromisem. Kolejną ważną rzeczą, o której trzeba wspomnieć, aby uniknąć rozczarowania po zamontowaniu zestawu prysznicowego jest ciśnienie wody. Aby Deszczownica działała bez zarzutów musi być odpowiednio wysokie ciśnienie wody w domu. Zatem przed zaopatrzeniem się w deszczownicę warto sprawdzić czy ciśnienie w naszym domu jest wystarczające.
Deszczownice świetnie prezentują się w nowoczesnych łazienkach. Idealnym miejscem dla deszczownicy jest  wnęka prysznicowa lub duże przeszklone kabiny prysznicowe. Jeśli planujemy zamontować ją w zwykłej kabinie prysznicowej, nic nie stoi na przeszkodzie oprócz tego, że nie bedzie już wyglądać tak efektownie. Jest to rozwiązanie dla osób ceniących bardziej komfort podczas kąpieli od estetyki.

Co to jest deszczownica i czy warto ją mieć

Na zdjęciu zestawy prysznicowe z deszczownicą  firmy New Trendy: TERRA, NOVA i VEGA

Zestaw natryskowy z talerzem deszczowym TERRA (pierwsza z prawej) posiada dysze z technologią Calc Stop, słuchawkę wielofunkcyjną z możliwością regulacji wysokości oraz pokrętło regulacji kierunku strumienia.

Zestaw natryskowy NOVA  (środkowa) to mosiężna słuchawka i kolumna z możliwością regulacji wysokości, dysze z technologią Calc Stop oraz bateria prysznicowa nawiązująca kształtem do kolumny deszczownicy.

Zestaw natryskowy VEGA (pierwsza z lewej) wyposażony jest w dysze z technologią Calc Stop, elegancką słuchawkę prysznicową, mosiężną kolumnę z regulacją wysokości oraz baterię termostatyczną pozwalającą ustawić dowolną temperaturę wody i utrzymać ją podczas kąpieli.

System Calc Stop to rozwiązanie stosowane w deszczownicach, zapobiegające powstawaniu niedrożności dysz w wyniku osadzania się kamienia z wody.