Niedziela, 14 kwietnia 2024

Jakie drzwi w kabinie prysznicowej wybrać

21 maja 2021

Na rynku istnieje tak wiele kabin prysznicowych, że trudno się zdecydować na konkretny model. Robiąc to należy przede wszystkim zwrócić uwagę na miejsce, w którym będzie stać kabina oraz na wielkość łazienki. Jest to ważne ze względu nie tylko na rozmiar kabiny i brodzika, ale również ze względu na sposób otwierania drzwi w kabinie prysznicowej. Najwięcej miejsca zajmują drzwi uchylne, a najmniej przesuwne.

Jakie drzwi w kabinie prysznicowej wybraćPodział drzwi do kabin prysznicowych ze względu na sposób otwierania:
Drzwi uchylne (skrzydłowe) najczęściej otwierają się na zewnątrz kabiny i dlatego przed montażem takiej kabiny warto się zastanowić czy w łazience będzie wystarczajaco dużo miejsca. Istnieją również kabiny, które umożliwiają otwieranie drzwi na zewnątrz  i do wewnątrz. Kabina otwierająca się do wewnątrz powinna mieć wystaczająco dużo miejsca w środku, aby umozliwić bezpieczne i wygodne wyjście z kabiny. Jest to najbardziej wytrzymaly sposób zamykania drzwi kabiny prysznicowej, więc jeśli wiemy, że będziemy z niej często korzystać i zawiasy drzwi będą bardzo eklsploatowane to warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.
Drzwi przesuwne rozsuwa się wzdłuż ścianek kabiny za pomocą prowadnic lub specjalnych rolek. Składają się z jednego lub dwóch skrzydeł. Takie rozwiązanie jest popularne głównie w kabinach narożnych, w małych łazienkach, ponieważ nie wymagają dodatkowego miejsca na otworzenie drzwi. Dobrze prezentują się w łazienkach tradycyjnych jak i nowoczesnych.  Producenci sięgają po nowe rozwiązania technologiczne i wciąż  je udoskonalają, aby były bardziej szczelne i odporne na uszkodzenia.
Drzwi składane jak wskazuje nazwa składają się jak harmonijka. Nie wymagają pozostawienia większej przestrzeni wokół kabiny na otwieranie drzwi. Ich wadą jest mniejsza szczelność od wyżej wymienionych rozwiązań.
Kabina z systemem walk in to kabina bez drzwi, skonstruowana w taki sposób, aby woda nie wylewała się na zewnątrz kabiny. Świetnie wygląda w nowoczesnych łazienkach.

Firmą produkującą kabiny prysznicowe z różnymi rodzajami skrzydeł drzwiowych jest NEW TRENDY. W linii Platinum znajdziemy kabiny o różnych kształtach, rozmiarach, wykonane z różnych materiałów oraz posiadające zrożnicowane modele drzwi. Zrezygnowano jedynie z instalowania w kabinach skrzydeł składanych ze względu na to, że takie rozwiązanie nie zapewnia szczelności kabiny. W celu ułatwienia wyboru kabiny uporządkowaliśmy modele pod względem konstrukcji drzwi i mechanizmu otwierania. Należy pamietać, że niektóre modele mają różne wymiary i inne parametry. Elementem łączącym wszystkie modele jest szklo, z którego są wykonane ścianki. Jest ono pokryte specjalną powłoką, która chroni przed zabrudzeniami powstającymi w wyniku osadzania się kamienia z wody i resztek kosmetyków.

Modele kabin New Trendy z linii Platinum z drzwiami uchylnymi otwierane na zewnątrz i do wewnątrz to: ARENA, CIRCUS, ELEGANTA, KAMEA, LUMINA, NEGRA i TRIVIA

Modele kabin New Trendy z Linii Platinum z drzwiami przesuwnymi: DIORA, LUXIA, OLIMPIA, PORTA oraz ULTIMA

Kabiny z systemem Walk In oferowane przez New Trendy to INTEGRA oraz MODUS