Wtorek, 28 maja 2024

Proste sposoby na zmaksymalizowanie maleńkiej sypialni

14 lipca 2021

W naszej serii "Small-Space Hacks" znajdziesz stylowe rozwiązania dla małych przestrzeni, jak również dla trudnych miejsc, które często są pomijane w domu. Nie są to typowe projekty DIY, te "hacki" polegają po prostu na przemyśleniu mebli i odrobinie pomysłowości, aby stworzyć przestrzeń, która poprawi Twoje codzienne życie.

W tym tygodniu pokażemy Ci proste sposoby, jak najlepiej wykorzystać małą sypialnię. Czytaj dalej dla naszych ulubionych łatwych sztuczek, aby zaoszczędzić dużo miejsca, dodać główny styl i przemyśleć możliwości w sypialni pint-size.

Dziś rozmawiamy o małych sypialniach. Zmagania z tą małą przestrzenią ustępują jedynie małym pokojom dziennym. Możesz myśleć, że potrzebujesz ogromnej sypialni, aby funkcjonować z dnia na dzień - możesz obejść się tylko z ramą łóżka, materacem i przechowywaniem ubrań, jeśli to konieczne. Ale wtedy nadszedł rok 2020. W zeszłym roku nasze domy stały się całymi naszymi światami. Wiele sypialni służy teraz podwójnie (lub potrójnie) jako nie tylko pomieszczenia do spania, ale także domowe biura, siłownie lub miejsca, w których można po prostu znaleźć kilka chwil dla siebie. I nagle mała sypialnia stała się kryzysem w aranżacji wnętrz.

Jeśli masz małą sypialnię, to jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby uzyskać sprytny w jaki sposób zmaksymalizować swoją przestrzeń. Ale to, jak zmaksymalizujesz, będzie wyglądało inaczej w zależności od Twoich potrzeb! Czujesz się przytłoczony? Wezwij ekspertów od projektowania wnętrz! (To my.)

My nakreśliliśmy niektóre najwięcej pospolitych małych sypialni zmagań, jak również niektóre sposoby pracować z one dostawać najwięcej z twój małej przestrzeni podczas dekorować małą sypialnię. Czyta dalej dla nasz ulubionych małych przestrzeni sypialnia pomysły - z łatwymi sztuczkami save mnóstwo przestrzeń, dodawać główny styl, i myśleć na nowo możliwości w pint-sized sypialni!

sypialnia

Jeżeli ty jesteś przyciśnięty dla magazynu przestrzeni...

W celu dla twój sypialni funkcjonować jako relaksująca oaza, ty zdecydowanie potrzebujesz dosyć przestrzeń przechować odzież i inny zagracenie. I tylko dlatego, że masz małą sypialnię nie oznacza, że musisz zrezygnować z rekolekcji zen! Ty właśnie musisz dostać trochę twórczy w jak ty zawierasz sypialnia meble i magazyn w twój przestrzeni. Kontynuuje czytanie dla niektóre nasz ulubionych małych sypialni składowych pomysły.

Przestrzeń magazynowa jest jednym z zasadniczych elementów na naszej liście kontrolnej sypialni. Ale jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, spraw, by przestrzeń obok ramy twojego łóżka pracowała w nadgodzinach. Zrezygnuj z szafki nocnej i zamiast niej postaw na małą komodę lub kompaktową toaletkę. Funkcjonują one tak samo jak szafki nocne, ale oferują więcej miejsca do przechowywania ubrań, pościeli i innych niezbędnych rzeczy. Możesz nawet wstawić zestaw koszy do przechowywania małych przedmiotów, takich jak książki, poduszki, a nawet grubsze, zimowe ubrania.

Inna opcja przy łóżku? Zamień regał na książki, aby dodać więcej miejsca do przechowywania w pionie. Jeśli masz dużo książek, akcentów i małych bibelotów, to jest to świetne rozwiązanie, które zajmuje bardzo mało miejsca obok łóżka.

Zamiast bardziej tradycyjnej niskiej i długiej komody, rozważ styl tallboy. Dostajesz prawie taką samą ilość miejsca do przechowywania, ale zajmują one połowę powierzchni podłogi! Co to dokładnie jest tallboy dresser? Jest to wyższa komoda (ma to sens, prawda?), która zazwyczaj ma sześć szuflad. Zasadniczo, jest wysoka i wąska, w przeciwieństwie do niskiej i długiej komody typu "lowboy".

Mniejsze przestrzenie oznaczają mniej miejsca na więcej mebli. Ale to nie znaczy, że musisz poświęcić miejsce do przechowywania! Jednym z najłatwiejszych (i opłacalnych) hacków dla małych przestrzeni, aby zmaksymalizować przechowywanie w małej sypialni jest wybór kawałków, które mają wiele funkcji. Pomyśl: regał na książki, który podwaja się jako dzielnik pokoju. Meble z ukrytym przechowywaniem. Komoda która podwaja jako TV stojak. Stół konsolowy, który podwaja się jako biurko. Rozumiesz! Zasadniczo, upewnij się, że twoje meble ciągną swoją wagę, dając ci wiele funkcji!

Jeśli masz bardzo mało miejsca do chodzenia...

Brakuje Ci miejsca na podłodze? Zabierz wszystko, co możesz z podłogi, aby zmaksymalizować dostępną przestrzeń. (I uratować siebie od zadzierzgniętych palców lub potknięć!) Sprawdź dwa z naszych ulubionych pomysłów na małą sypialnię, aby pomóc ci zaoszczędzić na powierzchni podłogi!

Jeśli mała szafka nocna, skrzynia lub półka na książki wciąż zajmują zbyt wiele miejsca na podłodze, zdecyduj się na pływającą półkę lub dwie (lub trzy!), które nie pozostawiają śladu i nie zagracają małej sypialni, która już jest ciasna. Najlepsze jest to, że można je umieścić w dowolnym miejscu, a także podwoić jako powierzchnie wystawowe dla fajnych dzieł sztuki, przedmiotów osobistych i roślin.

Nie jesteś pewien, czy priorytetem powinna być przestrzeń na podłodze czy przechowywanie? Pozwól, aby nasz przewodnik zakupu szafek nocnych pomógł Ci podjąć decyzję!

Zamiast stolika lub lamp podłogowych, powieś lampy wiszące (lub kinkiety) jako oświetlenie nocne, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze. Są one stylowym rozwiązaniem dla małych sypialni, szczególnie obok łóżka. Sprawdzą się również w połączeniu z półkami obok łóżka!

Jeśli myślisz, że nie ma miejsca na stylowe elementy...

Dywaniki są dostępne w kilku standardowych rozmiarach, ale często mogą być zbyt duże lub zbyt małe, co raczej podkreśli niewielki rozmiar Twojej przestrzeni, niż będzie z nią współgrać. Rozważ dywanik o organicznym kształcie, np. ze skóry bydlęcej, który odwróci uwagę od pudełkowatości twojej małej sypialni, a jednocześnie doda trochę ładnego koloru i ciepłej, rozmytej tekstury pod stopami.

Meble takie jak akrylowa ławka lub zestaw przezroczystych stolików mogą wizualnie otworzyć twoją małą sypialnię, a także działać jako miejsce do przechowywania, nie sprawiając, że przestrzeń wydaje się zagracona. Lustra mogą mieć ten sam skutek, oszukując oko w myślenie, że pokój jest większy niż się wydaje. Spróbuj powiesić jedno przy łóżku lub duże okrągłe nad ramą łóżka, aby uzyskać efekt lekkości i przestronności.

Nawet jeśli nie masz miejsca na dodatkowe meble, możesz łatwo dodać żywy akcent z kilkoma wiszącymi roślinami i zielenią. Znajdź kącik na wiszący kwietnik lub dwa, albo ustaw kilka roślin wzdłuż pływających półek, aby uzyskać uroczy wyświetlacz.