Wtorek, 28 maja 2024

Relaksujący prysznic dla wymagających

30 czerwca 2021

relaksujący prysznic dla wymagających
Jeżeli mamy lub planujemy zainstalowanie kabiny prysznicowej w łazience i oczekujemy czegoś więcej od szybkich kąpieli, warto pomyśleć o panelu prysznicowym. Można go zamontować w wykończonej łazience bez konieczności zmian w instalacji oraz bez skuwania płytek ceramicznych. Panel prysznicowy jest namiastką SPA w domu. Dzięki niemu możemy korzystać z wodnego relaksu nie wychodząc z łazienki. Najważniejszymi elementami panelu są dysze, im więcej dysz tym więcej mozliwości regulacji kierunku natrysku wody i większa cena panelu. Dysze są zwykle rozmieszczone po obu stronach panelu w pionowych rzędach. Takie rozmieszczenie ma uzasadnienie medyczne, ponieważ wypływająca z nich woda powinna masować różne punkty na ciele, w szczególności chodzi o mięśnie po obu stronach kręgosłupa. W zależności od modelu można włączać i wyłączać osobno dysze oraz regulować nasilenie strumienia. Niektóre panele są wyposażone również w pokrętło termostatu. Termostat umożliwia ustawienie pożądanej temperatury wody i utrzymanie jej na stałym poziomie.
Najlepszym miejscem, w którym można korzystać z panela jest  kabina prysznicowa, ponieważ system dysz do hydromasażu wylewa wodę w poziomie pod pewnym ciśnieniem i może zalać łazienkę. W związku z tym nie jest zalecany do nieosłoniętych wanien. Zanim kupimy panel prysznicowy powinniśmy sprawdzić czy mamy odpowiednie ciśnienie wody w domu. Ciśnienie wody zwykle jest odpowiednie w budynkach wielorodzinnych, natomiast w domach jednorodzinnych może być za niskie. Panel prysznicowy dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego ciśnienia wody.

Wśród producentów paneli prysznicowych opiszemy firmę New Trendy i wybrane modele paneli. New Trendy posiada w swej ofercie panele prysznicowe ze stali nierdzewnej o różnej liczbie dyszy i funkcji, panele z termostatem, panele prysznicowe podtynkowe przeznaczone dla osób, które są na etapie projektowania lub generalnego remontu łazienki. Scharakteryzujemy krótko kilka modeli paneli prysznicowych oferowanych przez New Trendy.

Panel prysznicowy New Trendy TORUS wyposażony w zintegrowaną deszczownicę, dysze z technologią Calc Stop, pokrętło wyboru kierunku strumienia oraz pokrętło mieszacza. Jest wykonany ze stali nierdzewnej z powierzchnią nieprzyjmującą zabrudzeń. Kolejną zaletą tego panelu jest elegancka słuchawka prysznicowa. Podsumowując, jest to panel, który wygląda elegancko w kabinie, a ponadto łatwo utrzymać go w czystości dzięki powłoce, którą jest pokryty.

Panel prysznicowy New Trendy AQUOS od poprzednika różni się tym, że posiada ruchome dysze, pokrętła regulacji ciśnienia, pokrętło termostatu oraz elegancką słuchawkę z uchwytem na przedniej ściance umożliwiającą montaż w narożniku.

Panel prysznicowy New trendy CRONOS podtynkowy, składający się z samodzielnej deszczownicy z wylewką kaskadową, pokrętła wyboru kierunku strumienia i mieszacza, eleganckiej słuchawki prysznicowej wykonanej z mosiądzu oraz jak poprzednie panele korpus ze stali nierdzewnej z powierzchnią nieprzyjmującą zabrudzeń.