Piątek, 14 czerwca 2024

O czym pamiętać kupując kamień ozdobny

22 czerwca 2021

kamień ozdobny w salonieKamień dekoracyjny jest coraz modniejszym rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe jest zwiększanie atrakcyjności wizualnej wnętrz. Choć jednak cieszy się coraz większym powodzeniem wśród kupujących, ciągle jeszcze mamy poważne problemy wówczas, gdy musimy odpowiedzieć na pytanie o to, na co zwracać uwagę decydując się na jego zakup. Na wstępie warto uświadomić sobie, że mamy szansę na dokonanie wyboru jednego z czterech produktów dostępnych aktualnie na rynku.

Na pierwszy plan wysuwa się kamień dekoracyjny na bazie gipsu, który może być stosowany wyłącznie we wnętrzach, nie bez znaczenia jest jednak również malowany kamień dekoracyjny na bazie cementu, który może być stosowany tak w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz oraz barwiony w masie kamień dekoracyjny na bazie cementu o takich samych zastosowaniach. Nieustannie modny jest jednak również naturalny kamień dekoracyjny zachwycający nie tylko wielością zastosowań, ale również prostotą. Poszczególne produkty różnią się przede wszystkim z uwagi na materiały, z których zostały wykonane, duże znaczenie ma jednak również ich przeznaczenie, sposób wykończenia oraz precyzja, z jaką zostały wykonane. Kluczowe znaczenie powinno mieć dla nas to, aby na zewnątrz nie stosować płytek przeznaczonych do użytku wewnętrznego, okazuje się jednak, że istnieje także kilka innych aspektów, które nie powinny być dla nas mało istotne.

zalety kamienia dekoracyjnegoKupując kamień dekoracyjny zazwyczaj decydujemy się przede wszystkim na rozwiązanie, które jest malowane jedynie na powierzchni, a tym samym dostępne tylko w jednym kolorze. Trudno się temu zresztą dziwić biorąc pod uwagę to, że wpływ na naszą decyzję mają względy ekonomiczne. Na szczęście, rośnie liczba producentów, którzy oferują nie tylko więcej kolorów, ale także usługę polegającą na barwieniu kamienia w masie. Dzięki temu możemy liczyć nie tylko na żywsze kolory, ale i na to, że płytki okażą się znacznie bardziej trwałe. Nie pozostaje to bez znaczenia, gdy bowiem mamy do czynienia z kamieniami pokrywanymi farbą, często już jedno otarcie, obicie albo zadrapanie jest w stanie przyczynić się do ich uszkodzenia. Kamień barwiony w masie charakteryzuje się o wiele większą odpornością, gdy bowiem dojdzie do jego obicia, zachowuje swoją dotychczasową barwę. Przed zakupem warto też upewnić się, jaką postać ma oferowany nam produkt, jeśli bowiem mamy do czynienia z małymi płytkami, musimy liczyć się z koniecznością ich mozolnego sklejania.